دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومیبیا تا قدر یکدیگر بدانیم/ که تا ناگه ز یکدیگر نمانیم

روز روابط عمومی صرفا برگی از تقویم رسمی کشور نیست، بلکه یک سرفصل از منش، دانش و هنر است. امروزه روابط عمومی به قلب تپنده و تریبون سازمان ها و دانشگاه ها تبدیل شده است. روابط عمومی به مثابه سرچشمه زلال اطلاعات و ارتباطات و مشعل‌دار توسعه آگاهی و جهاد تبیین می باشد و به عنوان رکن اساسی نظام ارتباطی نقش تعیین¬کننده‌ای در اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی‌ و تنویر افکار عمومی‌ دارد. امروزه روابط عمومی در متن و کانون است نه در پیرامون و حاشیه، ضرورت و الزام است نه تفنن و سرگرمی، در بطن مدیریت است نه بیرون آن.
دستورکار مسلم و قطعی روابط عمومی در گام دوم انقلاب و در راستای جهاد تبیین و مقابله با جنگ روایت ها، معرفی داشته ها، سرمایه ها، بسط و گسترش امیدآفرینی و نقش آفرینی در تحقق دانشگاه تمدن‌ساز به عنوان پیشران تمدن نوین اسلامی است. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر «تجربه گذشته» تاکید دارند و اینکه بهره گیری از تجربه گذشته برای گشودن افق‌های جدید و برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی لازم است. با وجود این، باید شجاعانه بپذیریم ما از معرفی داشته های خود غفلت کرده ایم و روایت گر خوبی برای داشته‌های تمدنی و تاریخی کشورمان نبوده ایم. نیک می دانیم سنت دانشگاهی در ایران تمدن‌ساز قدمتی به میزان ۱۷۵۷ سال دارد. چنان چه 1757 سال پیش دانشگاه جهانی، دانشگاه جندی شاپور به عنوان فخر و افتخار بزرگ بین‌المللی و پیشران علم و دانش جهان آن روز، متعلق ایرانیان بوده است. امروز به برکت تدابیر امامین انقلاب، در پهنه سرزمینی ایران بزرگ، تعدد کیفی و کمی دانشگاه و کانون علم و دانش موج می زند. امروز با تلاش وصف ناپذیر و افق جهانبینی جهانشمول حضرت آیت الله امام خامنه ای(مد ظله العالی)، سیمرغ تمدن ایرانی اسلامی از خواب بیدار شده و در حال رسیدن به قله، پرواز و اوج گیری است. در تاریخ جمله ای حکیمانه تر و اندیشمندانه تر از هیچ رهبری جز معظم له در عشق و علاقه به دانش و دانشگاه وجود ندارد. آنجا که فرموده اند: "در دفاع از حرکت علمی کشور، تا نفَس دارم کوتاه نخواهم آمد".
اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهی سیدجمال الدین اسدآبادی، ضمن قدردانی از تلاش های حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه، این روز را به تلاشگران خستگی ناپذیر روابط عمومی تبریک عرض می نمایم. امید است همواره در راستای ترویج و احیای امید و توسعه سرمایه اجتماعی به عنوان پیش شرط توفیق نظام حکمرانی و همینطور تحقق شعار سال 1403 مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» و در نتیجه راهگشای فردایی سرافراز و روشن بکوشید. آرزومندم همواره سلامت، سربلند و سرافراز باشید.

دکتر صادق خزل پور
رئیس دانشگاه

روابط عمومی دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی

 


تاریخ: ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ ۱۱:۰۲ | دفعات بازدید: ۷۵ بازدید
نظراتثبت نظر