دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام مدیر امور فرهنگی دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینیدکتر حافظ مهدنژاد؛ در پیامی فرا رسیدن چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش را به عموم عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تسلیت گفت.

به یاد کربلا دلها غمین است    دلا خون گریه کن چون اربعین است

بسم الله الرحمن الرحیم

 اربعین؛ روز زنده نگه داشتن یاد و نهضت شهیدان کربلا است. اربعین؛ رمز ماندگاری نهضت پربار حسینی و اعلام پای بندی به مکتب سرخ عاشوراست. اربعین؛ فریاد رسای ظلم ستیزی و سازش ناپذیری با صاحبان زر و زور و تزویر با اتکای به عزت حسینی و هیهات من الذله حسین(ع) تا غریو ماندگار "ما رایت الاجمیلا" زینب (س) در درازنای تاریخ است. خروش و استقامت جاودانه شیرزن دشت کربلا؛ زینب (س)، برگی حماسی بر کتاب تاریخ بشریت افزود و تا ابد نقشه شوم و خیال واهی دشمنان قسم خورده انسانیت و آزادگی را نقش برآب کرد. دشمنان قسم خورده خاندان عصمت و طهارت رسوا شدند و نهضت عاشورا بعنوان الگویی جاودانه و منحصر بفرد برای همیشه به فریاد حقیقت طلبان و حرکت های حق جویان و آزادگان جهان پیوند خورد.

حماسه حسینی عظمتی بزرگ را در تاریخ رقم زد و این نهضت اسلامی چراغ راه آزاد مردان و مبارزان راه ظلم در سرتاسر دنیا قرار گرفت و به بشریت درس مقاومت و ایثار و نپذیرفتن ظلم را داد. نمونه واقعی تاثیر پذیری از نهضت حسینی، انقلاب شکوهمند اسلامی است که در تار پود آن حماسه حسینی و در خون آن مبارزه با ظلم و استبداد در جریان است.

اینجانب فرارسیدن سالروز اربعین سرور و سالار شهیدان؛ حضرت سیدالشهداء (ع) را به پیشگاه حضرت ولی عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفدا)، مقام معظم رهبری(دام عزه)، مردم شریف ایران و به خصوص مردم شهید پرور شهرستان اسدآباد تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدوارم همواره رهرو و پیرو راه، آرمان و آموزه های آن امام همام باشیم.

دکتر حافظ مهدنژاد

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ ۱۸:۰۷ | دفعات بازدید: ۱۸۵ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر