دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام رییس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت روز استاددکتر حمید گودرزی افشار در پیامی، فرارسیدن 12 اردیبهشت؛ سالروز پاسداشت مقام والای معلم و استاد را تبریک گفت. متن پیام تبریک ایشان به شرح ذیل است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذينَ يَعْلَمُونَ وَ الَّذينَ لا يَعْلَمُونَ - سوره ی زمر آیه ی 9

دوازدهم اردیبهشت؛ سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، بهترین معلم زمان خود و معلم بصیرت، ادب، آزادگی و شهادت در راه علم و ایمان است. بر همین اساس، این روز مزین به نام معلم، تکریم، بزرگداشت و پاسداشت آن است که نام او هم ردیف نام انبیا برکتیبه تاریخ به یادگار مانده است.

عزت و اقتدار یک ملت در حیات طیبۀ معلمان است. رنج و مشقت امروز استاد در اعطای گنج دانش به دیگران، به منزلۀ اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن در آینده است. او امروز خود را وقف ساختن فردای بهتر دیگران می کند و در عرصه تعلیم و تربیت، تحویل انسان های بامعرفت و باایمان، اندیشمندان و دانشمندان بزرگ به کشور، زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش می گذارد.

بدون شک، اندیشه ها و افکار متعالی اساتید، در سالی که جهش تولید نامیده شده، پشتوانه علمی برای توسعۀ کشور عزیزمان ایران خواهد شد و مایۀ امید ملت و راهشگا و راهنمای کشور در تمامی امور خواهد بود. مطمئناً نقش‌آفرینی و تلاش های اساتید و معلمان در عرصۀ مقابله با شیوع کرونا ویروس، در تاریخ کشور، به یادگار خواهد ماند.

اینجانب بر خود فرض می دانم، ضمن تبریک روز معلم، سلامتی، سربلندی، سرافرازی و سعادت روزافزون همۀ ره پویان علم و دانش، اساتید و معلمان و دانشجویان و دانش آموزان محترم میهن اسلامی‌مان به خصوص اساتید معزز دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی را از خداوند متعال مسئلت نمایم. 

 

دکتر حمید گودرزی افشار

ریس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ ۲۳:۰۲ | دفعات بازدید: ۵۴۶ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر