دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام ریاست دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت روز بسیج اساتیددكتر حمید گودرزی افشار؛ رئيس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد بسیجی؛ شهید دکتر مصطفی چمران، فرا رسیدن روز بسیج اساتید را به تمامی بسیجیان غیرتمند و با بصیرت تبریک گفتند.

به نام خدا

سخن گفتن از بزرگمرد عرصه‌ی علم و جهاد، شاگرد مکتب علی(ع)، مالک‏ اشتر جنوب لبنان و حمزه کربلای خوزستان، الگوی ایثار و شجاعت، سردار تواضع و فروتنی و منتهای بصیرت و عرفان، شهید دکتر مصطفی چمران بسیار دشوار است.

ایشان مصداق کامل معنای آیۀ شریفۀ «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» بودند. از عالم با همه زیبایی هایش، برید و تصمیم گرفت به استقبال شهادت و دفاع از اسلام و کشور و مردم اش برود. بزرگ مرد برگزیده ای که  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، تجلیل از او را معادل تجلیل از اسلام و شیوه های اسلامی دانسته اند.

31 خرداد همزمان با سالروز شهادت شهید چمران به پاسداشت این استاد شهید به‌ عنوان روز بسیج اساتید نامگذاری شده است. اینجانب از طرف جامعۀ دانشگاهی دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی، در سالگرد شهادت این شهید عالیقدر که الگویی شایسته برای دانشگاهیان می باشد، صمیمانه آرزو می کنم، آموزه های علمی، عملی و اخلاقی ایشان الهام بخش جبهه علمی و جهاد خستگی‌ناپذیر فکری و فرهنگی کشور باشد.

حمید گودرزی افشار

رئیس دانشگاه


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۳:۰۳ | دفعات بازدید: ۴۰۹ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر