دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت روز دانشجو



دکتر مرادی مخلص ریاست دانشگاه در پیامی 16 آذر، روز دانشجو و روز تبلور مکتب استکبار ستیزی سید جمال الدین اسدآبادی را به دانشجویان عزیز و جامعه دانشگاهی تبریک گفتند

پیام ریاست دانشگاه به مناسبت 16 آذر

شانزدهم آذر در سپهر تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران زمین و حافظۀ نخبگان، یادآور نقش­آفرینی بی بدلیل دانشجویان در مبارزه با استکبار، استبداد و استعمار است. به بیان دیگر، در این روز تاریخی پژواک اندیشه­های بیدارگر مشرق زمین سیدجمال الدین اسدآبادی(طلایه­دار و پیشگام مبارزه با اسکبار و استبداد) در صحن و سرای دانشگاه طنین‌انداز گردید و خورشید آزادی‌خواهی، عدالت‌طلبی و ظلم­ستیزی در محیط دانشگاه طلوع باشکوهی نمود. این روز مقدس به نقطۀ آغاز جنبشی بزرگ تبدیل شد که با رهبری داهیانۀ امامان انقلاب، از قلب آن محمد رسول رضایی­ها، چمران‌ها، جمورها، علم‌الهدی‌ها، باکری‌ها، تهراني‌مقدم ها، سلیمانی­ها و ... به پا خواسته­اند که سنگین­ترین شکست­های تاریخ را بر استکبار وارد ساخته­ اند.

امروز و در آغاز قرن جدید و همزمان با گام دوم انقلاب، بار دیگر حقانیت اندیشه، آرمان و مکتب سیدجمال الدین اسدآبادی به وضوح برای ایران اسلامی روشن شده است. چنان چه تمامیت استکبار علیه تمامیت ایران عزیز قد علم کرده است و هرگونه استقلال، پیشرفت و آبادانی ایران را مغایر با خواست و نیت شوم و شیطانی خود می داند. بر همین مبنا، ضرورت دارد دانشجویان به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری(مدظله عالی) با " تدین و تعبد و پاکی دل و دامان "  و با پیشتازی در عرصۀ تولید و گسترش مرزهای دانش و علوم کاربردی، نهضت نرم افزاری و جامعه محوری، مسیر خنثی سازی تحریم های ظالمانه را هموار سازند و روح نشاط و خودباوری را در کالبد جامعه بدمند. از این موج تحریم، نردبانی برای شکوفایی استعدادها، خودکفایی ملی، رفاه و آسایش و آرامش مردم غیرتمند و عزتمند این سرزمین بسازند و این جملۀ مانا را به زیبایی بر صفحۀ تاریخ بنگارند که آری «ما از اصحاب ما می توانیم هستیم». کوتاه سخن آنکه، اساتید، دانشجویان و دانشگاهیان، از طریق کاربست بیانیۀ ارزشمند گام دوم انقلاب، عزت و اقتدار ایران اسلامی را در برابر چشم جهانیان به نمایش بگذارند و از این طریق پیوند ناگسستنی خود با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را روز به روز مستحکم‌تر  نمایند و بار دیگر، مشت محکمی بر دهان استعمار و استکبار بکوبند.

اینجانب به نمایندگی از جامعۀ دانشگاهی به ویژه اعضای محترم هیات علمی و یاوران علمی گرامی، این روز مقدس را به تمامی دانشجویان عزیز دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی تبریک می گویم و امید آن دارم كه انگیزه ای سرشار برای ساختن ایرانی بهتر؛ نشاطی پیوسته برای خدمت به انقلاب سرافراز؛ شوری مستمر برای اجرای عدالت؛ و اراده ای مصمم برای خودسازی در یکایک شما عزیزانم موج بزند. و چنین است که سربلندی و سرفرازی بیش از پیش ایران اسلامی در سایه همت عالی و به مدد ایمان و اندیشه گرانقدرتان، محقق می گردد.

 

حسین مرادی مخلص

رئیس دانشگاه


تاریخ: ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ ۰۸:۰۹ | دفعات بازدید: ۱۳۳۹ بازدید

برچسب ها: روز دانشجو 16 آذر



نظرات



ثبت نظر