دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

وبینار تخصصی سیر تکوینی اندیشه اسلام و علم - از سید جمال الدین اسدآبادی تا شهید مفتح برگزار شداین نشست تخصصی مجازی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه، با حضور نماینده مردم شهرستان تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و رییس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برگزار شد.

دکترحسین مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد شهدا و شهیدان راه بیداری اسلامی، به ویژه استاد شهید مفتح،  به دغدغه های سیدجمال الدین اسدآبادی در مباحث و حوزه های مختلف اشاره کردند و بیان داشتند رویکرد سید جمال الدین اسدآبادی در مبحث اسلام و علم در عصر خود به تعبیری، امروز می شود وحدت بین حوزه و دانشگاه.

ایشان همچنین ضمن تشریح برخی فعالیت های بیدارگر مشرق زمین، بیان داشتند رویکرد استبداد ستیزی داخلی و استکبار ستیزی خارجی سید جمال الدین اسدآبادی با سلاح علم، نه تنها در منطقه بلکه در جهان مباحث نوینی را مطرح نمود که منجر به موفقیت های زیادی برای ایشان در شرق و غرب شد. به گونه ای که به روایت مقام معظم رهبری (مد) بیداری اسلامی بسیاری از ملت ها و امت های مسلمان در جهان مرهون تلاش ها و زحمات سید جمال الدین اسدآبادی است.

سپس دکتر محمد مهدی مفتح؛ نماینده محترم مردم شهرستان تویسرکان، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و فرزند آیت الله دکتر مفتح، از ریاست دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در جهت برگزاری این وبینار تخصصی تقدیر کردند و بیان داشتند به کرار وحدت حوزه و دانشگاه مورد تاکید امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد) بوده است. ایشان در ادامه اذعان داشتند سید جمال الدین اسدآبادی همواره به عنوان یک شخصیت بیدارگر و مبارز، مورد عنایت بزرگان زیادی من جمله شهید مفتح بوده است که افتخار بزرگی برای کشور ایران در عرصه جهانی می باشد. دکتر مفتح ضمن توضیحاتی در خصوص ابعاد شخصیتی سلسله بیدارگران اسلامی بیان داشتند شهید مفتح توطئه استعمار در جدا نگه داشتن دو قشر دانشگاهی و روحانی را با تمام وجود احساس کرده بودند که این مهم موجب شد در راستای ایجاد وحدت میان این دو قشر مهم جامعه، در کنار آموزش و تدریس و تربیت نیروهای جوان به مبارزه با رژیم پهلوی بپردازند.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ ۱۷:۰۹ | دفعات بازدید: ۲۸۷ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر