دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

نشست روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با مهندس شاهرخی؛ استاندار همداننشست دکتر گودرزی افشار؛ سرپرست دانشگاه به اتفاق سایر روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با مهندس شاهرخی؛ استاندارمحترم همدان

به گزارش ايرنا، سيدسعيد شاهرخی روز يکشنبه مورخ 23 دی ماه سال جاری، در جمع روساي دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان همدان اظهار داشت: اولويت نخست کشور توجه به معيشت و اشتغال مردم به خصوص جوانان است و در اين بين دانشگاه ها نقش بسيار مهمی دارند.

شاهرخی با تاکيد بر لزوم بومی گزينی در رشته های تحصيلی دانشگاه های استان گفت: بايد رشته هايی که در استان کاربرد دارد، ترويج يابد.
وی اضافه کرد: دانشگاه ها در رشته هاي تحصيلی بازنگری داشته باشند و براساس بازار کار و نياز شغلي استان نسبت به ايجاد تغيير در رشته ها اقدام کنند.
استاندار همدان با تاکيد بر اينکه دانشگاه ها بايد تقويم برنامه عملياتي در راستاي توسعه عالی استان داشته باشند، گفت: نگرانی پيرامون مشکلات دانشگاه ها بايد به صورت هدفمند و برنامه ريزی شده پيگيری و رفع شود و در اين بين آينده نگری و تعيين خط مشی مشخص بسيار مهم به شمار مي رود.


وی افزود: برگزاری نشست های تخصصی با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مورد توجه جدی است و پيشنهاد می کنيم براي هدفمند شدن نشست ها نسبت به تشکيل دبيرخانه مشترک اقدام شود.

دکتر گودرزی افشار نیز ضمن تشکر از استاندار به خاطر توجه ایشان به علم و دانشگاه، دانشگاه را بزرگترین سرمایه برای پیشرفت و توسعه صنعتی کشور و موجب ترقی و رشد جامعه، به خصوص استان همدان خواندند که توجه به جایگاه علمی آن می تواند مسیر را برای ارتقای جایگاه استان در سطح کشور هموار نماید.

در ادامه نشست، روسای دانشگاه ها به طرح دغدغه ها و مطالبات خود در حوزه های علمی و پژوهشی پرداختند.


تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ۱۴:۱۰ | دفعات بازدید: ۱۹۲۹ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر