دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

نشست خبری رییس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی با اصحاب رسانه برگزار شد



روز چهارشنبه مورخ 98/06/20، نشست خبری دکتر گودرزی افشار؛ رییس محترم دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی با خبرنگاران شهرستان اسدآباد برگزار گردید.

در ابتدای نشست دکتر گودرزی افشار ضمن عرض خیر مقدم و سپاسگزاری از اصحاب رسانه در همکاری ها و انعکاس منصفانه اخبار دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی و تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان به تشریح فعالیت های صورت گرفته در این دانشگاه پرداختند. ایشان با یاد کردن از روسای قبلی دانشگاه و زحمات ایشان، سخنان خود را با توجه به اولویت آن ها در سه حوزه عنوان کردند و خبرنگاران محترم نیز هرکدام در لابلای سخنان دکتر گودرزی افشار سوالاتی را مطرح می نمودند.

1- حوزه های آموزشی و پژوهشی؛ ایشان ماموریت اصلی دانشگاه و آموزش عالی را تولید علم در جهت توسعه علمی و پژوهشی کشور خواندند و با توجه به موفقیت چشمگیر در راهیابی فارغ التحصیلان این دانشگاه به مقطع تحصیلی بالاتر به کیفیت آموزشی دانشگاه اشاره کردند و عرضه داشتند با توجه به جوان بودن دانشگاه و به تبع جذب اعضای هیأت علمی پویا، فعال و جوان، کیفیت آموزش در این دانشگاه مشهود است. و یکی از نقاط قوت دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی را دسترسی آسان دانشجو به استاد و مدیریت خواندند. ایشان همچنین رشد جذب دانشجوی جدیدالورود در سال تحصیلی جاری را نسبت به سنوات قبل چشمگیر اعلام کردند.

در حوزه پژوهشی نیز ایشان با توجه به قدمت دانشگاه، کسب رتبه بیستم پژوهشی کشور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) توسط دانشگاه، انتخاب عضو هیت علمی این دانشگاه به عنوان دانشمند پراستناد کم تر از یک درصد ISI و میزان چاپ مقالات یک سال اخیر اعضای هیآت علمی در پایگاه های علمی ISI، ISC و مقالات کنفرانسی را مثبت ارزیابی کردند .

2- حوزه های دانشجویی و فرهنگی: دکتر گودرزی افشار در خصوص تغذیه دانشجویان عرضه داشتند در سال تحصیلی جاری در دانشگاه سه نوع غذا با تعرفه های متفاوت سرو می گردد و این انتخاب منوی غذا برای دانشجو می تواند حداقل رسالت خدمت به دانشجو را ادا نماید. ایشان گفتند دانشجو می تواند بر اساس ذائقه خود از بین سه نوع منوی انتخابی غذای مورد علاقه خود را رزرو نماید که به صورت یک منو رایگان، یک منو با تعرفه صندوق رفاه و یک منو نیز به صورت رستوران مکمل می باشد به گونه ای که  این منو نیز شامل یارانه می شود. ایشان عرضه داشتند برنامه ریزی صورت گرفته به گونه ایی است که که ارزش غذایی در هر سه منو رعایت شده است.

در خصوص خوابگاه ها عرضه داشتند ظرفیت به تعداد لازم و با شرایط مناسبی ایجاد شده است به گونه که دانشجویان متقاضی می توانند در خوابگاههای دانشجویی اسکان یابند. ایشان به امور صورت گرفته در جهت تجهیز ساختمان خوابگاهی دانشگاه پیام نور شهرستان اسدآباد اشاره کردند و از روسای دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد و واحد استانی دانشگاه پیام نور استان همدان تقدیر کردند.

در حوزه وام های دانشجویی هم به گونه ای بوده است که تمامی دانشجویان متقاضی وام های شهریه، تحصیلی، عتبات، ازدواج، ضروری و ودیعه مسکن متاهلی وام های خود را دریافت کرده اند.

درخصوص امور فرهنگی نیز ایشان به حمایت های دانشگاه در جهت برگزاری برنامه ها و اردوهای علمی و فرهنگی و لزوم تقویت آن ها اشاره کردند.

3- حوزه های مالی و عمرانی

دکتر گودرزی افشار رشد بودجه ای دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در ردیف عمومی(بودجه جاری) سال جاری را نسبت به سال قبل 49.8 و ردیف عمرانی را 270 درصد اعلام کردند و در این راستا از تمامی مسئولین شهرستان، بالاخص امام جمعه محبوب شهرستان اسدآباد، نماینده ساعی مردم شهرستان اسدآباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم شهرستان اسدآباد تقدیر کردند.

ایشان در خصوص حوزه عمرانی به ردیفهای فعال اعم از تعمیر، تجهیز و محوطه سازی دانشگاه اشاره کردند و عرضه داشتند توسعه این دانشگاه از نظر عمرانی و اخذ ردیف جدید عمرانی مستلزم اخذ سند قطعی برای زمین سایت اصلی دانشگاه از اداره کل راه و شهرسازی است.

روابط عمومی دانشگاه امید دارد این موانع برطرف گردد که انشالله دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به عنوان نگین خردورزی آدراپانا بر تارک این شهرستان پر افتخار بدرخشد.


تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۵:۰۶ | دفعات بازدید: ۱۶۰۱ بازدید

برچسب ها: -



نظرات



ثبت نظر