دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

نشست خبری ریاست محترم دانشگاه با اصحاب رسانه برگزار شدنشست خبری ریاست دانشگاه با حضور خبرنگار مرکز صدا و سیمای استان همدان

در روز سه شنبه مورخ 95/02/14 نشست خبری ریاست دانشگاه با حضور خبرنگار مرکز صدا و سیمای استان همدان– نمایندگان خبرگزاری های جمهوری اسلامی، ایسنا، ایرنا، آریا، فارس، آوای سیدجمال و روزنامه های همدان پیام، هگمتانه و سپهر غرب برگزار گردید.

رییس محترم دانشگاه در عرایض خود و پاسخ به سولات خبرنگاران محترم به نکات ذیل اشاره فرمودند:

دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی مزین به نام شخصیتی است که یک چهره شاخص جهانی است و از این فرصت که یک فرصت مناسب برای شهرستان اسدآباد و منطقه است استفاده کافی بشود.

دانشگاه سیدجمال دومین دانشگاهی است که در استان سند راهبردی اش تصویب شده و دو برنامه راهبرد 5 ساله و 10ساله دارد.

مهمترین ضعف دانشگاه بنیه مالی است. وضعیت دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در یک مقطع حساسی است که از مسئولین و خیرین و توانمندان شهرستانی، استانی و کشوری انتظار می رود کمک کنند تا دانشگاه بتواند چهره ای در خور شخصیت و نام سید جمال الدین اسدآبادی بیابد.

دانشگاه دارای 10 رشته کارشناسی اعم از 1- مهندسی عمران – نقشه برداری2- مهندسی کامپیوتر- نرم افزار- 3- مهندسی فناوری اطلاعات 4- الهیات- تاریخ و تمدن ملل اسلامی 5-جغرافیا- آب وهواشناسی 6- علوم تربیتی- تکنولوژی آموزشی 7-مهندسی کشاورزی - طراحی فضای سبز 8-مهندسی کشاورزی- اقتصاد کشاورزی 9-تولیدات گیاهان دارویی و معطر- 10- شیمی- شیمی فناوری اطلاعات   و یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد با عنوان شیمی – شیمی معدنی می باشد

مهمترین کاردانشگاه در سال 1394 برگزاری مناقصه، تعیین پیمانکار و آغاز پروژه ساخت ساختمان دانشکده فنی مهندسی بوده.که افتتاح و بهره برداری از فاز اول آن در مهرماه سال جاری خواهد بود و تا کنون بیش از 40 درصد رشد فیزیکی داشته که یک ساختمان استاندارد و هوشمند است.

دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در سند راهبردی خود از4 دانشکده ساخته خواهد شد که عبارتند از:

1)دانشکده اقتصاد و مدیریت اجتماعی2) دانشکده فنی مهندسی3)دانشکده علوم اسلامی4)دانشکده زبان های خارجی

باتوجه به نام گذاری استان همدان در سال 1395 از سوی استاندار محترم به نام سید جمال الدین اسدآبادی در اسفند ماه سال جاری یک همایش ملی به نام میراث سید جمال الدین اسدآبادی و آینده جهان اسلام برگزار خواهد شد که دبیرخانه علمی آن به عهده این دانشگاه می باشد.

 


تاریخ: ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۱:۰۲ | دفعات بازدید: ۲۲۴۶ بازدید
نظراتثبت نظر