دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

نشست تخصصی نقش دانشگاه در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شدسه شنبه 21 بهمن ماه با حضور دو تن از نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی؛ دکتر حمیدرضا حاج بابایی؛ رییس کمیسیون برنامه و بودجه و آقای حاج کیومرث سرمدی؛ عضو کمیسیون اجتماعی برگزار گردید

در این نشست تخصصی که به صورت مجازی برگزار شد علاوه بر مهمانان ویژه و اعضای جامعه دانشگاهی، دکتر حسین مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه و آقای سیاوش مدبر رنجبر؛ فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان اسدآباد نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر مرادی مخلص ضمن خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت تحقق منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی و نقش سازنده دانشگاه ها در تحقق این مهم، برگزاری اینگونه نشست ها را بسیار مهم ارزیابی کردند.

در ادامه دکتر حاج بابایی؛ نماینده محترم مردم شهرستان همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواردی از مشقات و مشکلات قبل از انقلاب، به برکات انقلاب اسلامی پرداختند و بیان داشتند در گام اول انقلاب اسلامی گام های بلندی برداشته شده است که قابل قیاس با پیش از آن نیست اما این دستاورد مکفی نیست و باید گام های بیشتر و بلندتری برداشته شود که مقام معظم رهبری در این راستا با محور قراردادن عدالت بیانیه گام دوم انقلاب را صادر نمودند که انشالله با عمل به منویات ایشان از تمامی مشکلات عبور خواهیم کرد.

ایشان همچنین عنوان مکتب شهید سلیمانی توسط مقام معظم رهبری را زمینه ساز تحقق گام دوم انقلاب اسلامی تلقی نموده و عرضه داشتند تحقق انقلاب و ادامه آن مبتنی بر تفکر و اندیشه است که به حول و قوه الهی انقلاب اسلامی ایران از این نظر غنی است و با اقتدار پیش می رود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، دانشگاه ها را محل اشاعه علم و دانش خواندند که با میزان بالای رشد عقلی سیاسی در مسائل مختلف ورود می کنند و بیان داشتند دانشگاه شأنش بالاتر از گروه ها و جبهه گیری های سیاسی است و باید در مسیر توسعه محورانه خود دچار سیاست زدگی نشود. به تبع دانشجو باید در این حرکت پیشرو باشد و با نگاه به اطرافیان و جامعه اطراف خود و جوشش از سمت آنها مطالبه گری کند و از همه جنبه ها بدور از هرگونه وابستگی نگاه و پیامش تقویت نظام و کشور باشد. ایشان در این راستا با ولی نعمت خواندن مردم عزیز کشور بر لزوم مرجعیت اجتماعی دانشگاه ها تاکید کردند و تحقق این مهم را ارتباط گیری با مردم و محور قراردادن رفع مشکلات آحاد جامعه اسلامی تلقی نمودند. ایشان همچنین اقتصاد کشور در حال توسعه ایران را اقتصادی قدرتمند خواندند که علی رغم تحریم ها و تهدیدهای زیاد، پویایی و نقش آفرینی خود را بیش از پیش دارد و انشالله پس از عبور از مشکلات مبتلا به، می تواند رقابت سنگینی با کشورهای پیشرفته داشته باشد.

سپس حاج کیومرث سرمدی؛ نماینده محترم مردم شهرستان اسدآباد در مجلس شورای اسلامی عامل اصلی شکل گیری، ادامه و حیات پویای انقلاب اسلامی را در سطح جهان اطاعت از ولایت مطلقه فقیه خواندند و آشکار ترین وسیله عزت و قدرت کشورها را علم و دانش تلقی نمودند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرفصل های گام دوم انقلاب اسلامی، در خصوص معیشت و مشکلات اقتصادی نکاتی را بیان کردند؛ علی رغم خدمات زیاد صورت گرفته در گام دوم انقلاب بحث معیشت مردم و اقتصاد در نگاه مقام معظم رهبری بسیار مهم و کلیدی است. در این راستا ایشان اقتصاد قوی را عامل سلطه ناپذیری دانستند و ابراز امیدواری کردند که در گام دوم انقلاب اسلامی در اجرای منویات مقام معظم رهبری کشور به سمت تولید انبوه و با کیفیت و توزیع عدالت محور ثروت برود.

ایشان در باب دانشگاه و نقش آفرینی آن در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در تحقق تمدن نوین اسلامی نقش دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان در شناسایی ظرفیت های طبیعی ناشناخته را بسیار مهم خوانده و با ارائه آماری در این خصوص، رتبه اول جهان بودن کشور در بعد ظرفیت های استفاده نشده طبیعی و انسانی را شایسته جامعه علمی کشور ندانستند و در این راستا عرضه داشتند از آنجا که از دیدگاه مقام معظم رهبری، دانشگاه و دانشجو در ورود به مواضع مختلف دارای صلاحیت هستند باید در پاسخگویی به نیاز های جامعه و ایجاد زیرساخت های گوناگون نقش بسزایی داشته باشند.

حاج کیومرث سرمدی با تاکید بر ابزار دانشگاه ها در نقد منصفانه و سازنده مانند کرسی های آزاد اندیشی و دلسوزی در راستای رفع مشکلات و موانع، از جامعه دانشگاهی همت در جلوگیری از القای نا امیدی و یاس در جامعه را خواستار شدند. ایشان عرضه داشتند دانشگاه باید با تکیه بر ظرفیت و منابع درونی کشور، مراکز رشد، ارتباط گیری های مختلف و نگاه عمیق، نقش سازنده ای در جامعه داشته باشد.

سپس سرکار خانم دکتر زهره مریانجی؛ معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن تقدیر از قبول زحمت مهمانان ویژه و تدبیر ریاست دانشگاه در جهت برگزاری نشست، از ایشان تقویت و ادامه یابی این نشست ها را خواستار شدند.

در پایان آقای سیاوش مدبر رنجبر؛ فرمانده محترم بسیج دانشجویی شهرستان اسدآباد به نمایندگی از تشکل های دانشجویی شهرستان اسدآباد، سوالاتی را در خصوص موضوع نشست مطرح نمودند که این عزیزان هرکدام به صورت جداگانه به آن ها پاسخ دادند.


تاریخ: ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ ۱۹:۱۱ | دفعات بازدید: ۴۰۵ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر