دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

مراسم گرامیداشت مقام شامخ استاد دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شدبا حضور دکتر گودرزی افشار؛ رییس دانشگاه، پروفسور زلفی گل؛ دانشمند مطرح کشور و نایب رییس انجمن شیمی ایران، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعه شهرستان اسدآباد، اعضای هیأت رییسه و اعضای هیأت علمی دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی

این مراسم روز یکشنبه مورخ 98/02/08 به مناسبت گرامیداشت و تکریم اساتید دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار گردید؛ در ابتدای مراسم آیاتی چند از قران مجید تلاوت گردید و سرود ملی ایران اسلامی در محل برگزاری مراسم طنین انداز شد، سپس جناب آقای دکتر گودرزی افشار؛ رییس محترم دانشگاه سخنان خود را با اشاره به فرموده امام خمینی (ره)؛ معلمی شغل انبیاست آغاز کردند و بیان داشتند معلمی را نباید شغل دانست به گونه ای که ما معلم ها باید مثل یک شمع که در حال سوختن است در جهت انتقال علم و تربیت آینده سازان کشور بکوشیم، همچنین ایشان دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی را دانشگاهی جوان خطاب کردند که با نیروهای جوان کارش را آغاز کرده است. دکتر گودرزی افشار هدف دعوت از دکتر زلفی گل به عنوان سخنران اصلی مراسم را استفاده از تجارب علمی و مدیریتی ایشان عنوان کردند و بیان کردند بنده خودم را بی نیاز از مشورت همکاران دانشگاهی نمی دانم. امید است با مشاورت و مشارکت شما که جوان و چابک هستید دانشگاه به جایی برسد که همه به آن افتخار کنیم، ایشان در پایان از روسای پیشین دانشگاه یادی کردند و قدردان زحمات آنها شدند.

 در ادامه مراسم، دکتر موسوی زارع؛ معاون محترم آموزشی و پژوهشی دانشگاه گزارشی از عملکرد این حوزه ارائه نمودند و با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه لزوم تلاش در کسب عناوین بهتر آموزشی و پژوهشی دانشگاه را خواستار شدند.

سپس جناب آقای دکتر زلفی گل؛ نایب رییس محترم انجمن شیمی ایران به عنوان سخنران اصلی مراسم ضمن تبریک روز استاد به اساتید دانشگاه و یاد شهید مطهری یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند و بیان کردند اگر شهدا اکنون بودند قطعا همانطوری که در جهاد پشتکار داشتند در پیشبرد علم نیز پیشتاز بودند و ما در جهت ادامه راه ایشان باید به فکر صعود به قله های بالاتر علم باشیم. ایشان همچنین اشاره ای به بدو و نحوه تاسیس دانشگاه داشتند و خطاب به اساتید دانشگاه بیان کردند به هیات علمی بودن در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی افتخار کنید و در صدد بالندگی آن باشید. به معلم بودنتان افتخار کنید چرا که یک معلم می تواند با یک تذکر یا تلنگر سرنوشت یک انسان را عوض کند. از یک معلم انتظار می رود مانند فرزند خود با دانشجو رفتار کند تا خداوند افراد بزرگ منش را سر راه فرزندان او قرار دهد، ودر این مسیر باید بکوشیم دانش آموختگان عالم و عاقل تربیت کنیم.

 در ادامه مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعه محترم شهرستان اسدآباد از تدبیر ریاست محترم دانشگاه در جهت زمینه سازی حضور دکتر زلفی گل در این مراسم تشکر نموده و به اهمیت جایگاه علم در اسلام پرداختند، ایشان ضمن بیان لزوم همراهی علم با خلق خوش و تهذیب نفس به برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرده و بیان نمودند مقام معظم رهبری از اساتید برجسته باخلاق هستند که باید در این خصوص ایشان را الگو قرار دهیم. حجت الاسلام حسینی مجد شهید مطهری را مصداق بارز معلم خواندند و در خصوص فضائل ایشان مباحثی عرض نمودند. و در ادامه خطاب به اساتید بیان کردند مسئولیت معلمی بسیار سنگین است جوان ها تشنه معرفت هستند اینکه شما باید کمک کنید و نکات تربیتی را به کاربگیرید بنده هم بیشتر از پیش در حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با شما همگاری خواهم کرد.

سپس در پایان مراسم با اهدای گل، تندیس و لوح تقدیر از اعضای هیأت علمی دانشگاه تقدیر شد.


تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ ۱۷:۰۲ | دفعات بازدید: ۱۸۴۱ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر