دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

مراسم تکریم خانواده های معظم شهدا در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شدآیین تجلیل از خانواده های معزز شهدا با حضور دکتر گودرزی افشار؛ رییس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعه شهرستان اسدآباد، سرهنگ الیاسی؛ فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد، اعضای هیأت رییسه، مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه به همت مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه برگزار گردید.

در روز یکشنبه مورخ بیستم بهمن 1398 و در هشمین روز از چهل و یکمین دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی در اقدامی خلاقانه، از خانواده های معظم شهداء در سال جلسات حوزه ریاست دانشگاه و با استقبال کم نظیر جامعه دانشگاهی تکریم شد. در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید دکتر مهد نژاد؛ سرپرست امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، حضور خانواده های شهدا و حاضران در مراسم را خیر مقدم گفته و در خصوص طلیعه فجر انقلاب اسلامی و ارزش های والای آن نکاتی را بیان نمودند.

در ادامه دکتر گودرزی افشار؛ رییس محترم دانشگاه با تأکید بر اهمیت تجلیل مستمر از خانواده های شهداء، اظهار داشتند هر چه انقلاب اسلامی دارد از برکت خون شهداء و ایثارگران است و همچنین افزودند شهداء و خانواده های معزز آنها، بالاترین نماد وفاداری به نظام مقدس جمهوری اسلامی، آسایش و امنیت کشور و قوی شدن ایران عزیز هستند. شهداء باارزش ترین دارایی خود را خالصانه تقدیم برافراشتن پرچم اسلام،  عظمت انقلاب و ایران نمودند. جانفشانی­های شهداء، درخت تنومند و پهناور انقلاب اسلامی را ایجاد کرد که پس از چهل و یک سال، قدرت های بزرگ جهانی همچنان در حسرت آسیب رساندن به آن هستند. ایشان برای جامعه دانشگاهی جهاد علمی را یکی از معیارهای ادامه راه شهدا خواندند.

سپس حضرت حجت السلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعۀ محترم شهرستان اسدآباد، ضمن تقدیر از مسئولان دانشگاه به علت برپایی چنین مراسم معنوی و باشکوهی، به برکات انقلاب اسلامی اشاره کردند و گریزی به جملۀ معروف مقام معظم رهبری زدند «پایبندی به آرمان های بلند شهیدان رمز پیروزی انقلاب اسلامی است». همچنین توصیه هایی نیز به اساتید در خصوص  ایجاد روحیۀ انقلابی در دانشجویان داشتند.

سرهنگ الیاسی؛ فرماندۀ محترم ناحیۀ اسدآباد نیز در ادامه به ارائۀ دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداختند و بر هوشیاری در مقابل توطئه های دشمن جهت ایجاد یاس و تلاش در تجدید قوای نیروهای ناکارآمد در بدنۀ نظام اشاره کردند که راه مقابله با آن را انتخاب بر اساس معیارهای تعیین شده توسط مقام معظم رهبری بیان نمودند.

پس از آن حجت السلام و المسلمین فراهانی؛ نمایندۀ محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز زنده نگه داشتن یاد شهداء را وظیفۀ شرعی همۀ مسئولان خواندند و بر الگوسازی شهداء به عنوان سرمشق نسل جوان تاکید نمودند. در انتها نیز بر انتخاب اصلح در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی به عنوان وظیفۀ همگان تأکید کردند.

شایان ذکر است همه عزیزان بر حضور حماسی و پرشور جامعۀ دانشگاهی در راهپیمایی یوم اله 22  بهمن و همینطور حضور گسترده و دشمن شکن در انتخابات مجلس به عنوان نماد مردم سالاری و تضمین استقلال و امنیت کشور تآکید نمودند. 

در پایان مراسم از خانواده های شهید قره باغی و هوشمندی از شهدای دفاع مقدس شهرستان اسدآباد به عنوان نماینده خانواده های معظم شهدای شهرستان اسدآباد تقدیر به عمل آمد.


تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۵:۱۱ | دفعات بازدید: ۸۵۹ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر