دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

قابل توجه دانشجویان متقاضی استفاده از امتیاز رتبه اولی در آزمون کارشناسی ارشد 96قابل توجه دانشجویان متقاضی استفاده از امتیاز رتبه اولی در آزمون کارشناسی ارشد 96

دانشجویان متقاضی استفاده از امتیاز رتبه اولی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال 96، باید پس ازدریافت فرم تأییدیه فارغ التحصیلان رتبه اول دوره های کارشناسی(صفحه 259 دفترچه انتخاب رشته) فرم را تا تاریخ 20/04/96 تکمیل و برای معرفیبه سازمان سنجش کشور به دفتر استعداد درخشان یا دفتر معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحویل دهند.

عواقب ناشی از عدم مراجعه در زمان های مقرر متوجه شخص دانشجو است.

 لطفا در رابطه با سهمیه رتبه اولی به نکات زیر توجه کنید:

  1. حداکثر مدت تحصیل برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته هشت نیمسال می باشد
  2. دانشجو فقط یک بار می تواند از این سهمیه استفاده کند و این سهمیه یکسال قابل تمدید است.
  3. دانشجو باید پیگیر ثبت نمرات خود تا تاریخ 20تیر ماه باشد (معدل همه نمره ها لازم است )
  4. استفاده از سهمیه رتبه اول زمانی امکان پذیر است که دانشجو ۹۰درصد نمره علمی آخرین فرد قبولی را در کنکور کسب کرده باشد. بدین ترتیب علاوه بر ظرفیت مندرج در دفترچه انتخاب رشته، ظرفیتی مازاد به فارغ التحصیلان رتبه اول اختصاص داده می شود. با استفاده از این قانون شانس قبولی داوطلب در دانشگاه های برتر بالاتر خواهد رفت. بنا بر کسانی که مجاز به انتخاب رشته نیستند، نمی توانند از مزایای این آیین نامه بهره مند شوند.
  5. فارغ التحصیلان رتبه اول ، مثل بقیه دانشجویان در سایت سازمان سنجش انتخاب رشته میکنند اما در در گزینش کد رشته ها ابتدا در هر یک از اولویت های انتخابی بون سهمیه بررسی و در صورت عدم قبولی ، در امتیاز رتبه اول گزینش می شوند.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۹:۰۳ | دفعات بازدید: ۲۸۸۸ بازدید

برچسب ها: فارغ التحصیلاننظراتثبت نظر