دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

راه اندازی سامانه هوشمند کاهش مصرف انرژی و نظم دهی امور آموزشی دانشگاهدر راستای رویکرد مدیریت دانشگاه به هوشمندسازی امور، این مهم توسط شخص دکتر جعفر امیری پریان؛ ریاست محترم دانشگاه از ابتدای سالتحصیلی جاری صورت پذیرفت.

در این سامانه از یک سیستم مبتنی بر تشخیص شناسه کاربری بر اساس کارت پرسنلی اساتید استفاده شده است. در ابتدای ورود اساتید و شناسایی کارت ثبت شده و دارای هویت، سیستم برق کلاسها روشن شده و در صورت وجود دیتا پروژکتور در کلاس، سامانه آماده به کار آن فعال میگردد که بنا بر نیاز  می تواند فعال یا غیر فعال گردد. در حین ورود استاد به کلاس، تابلو کلاس به رنگ سبز درآمده که نشان دهنده تشکلیل کلاس میباشد. هم زمان از طریق شبکه رایانه ای موجود در ساختار اداری، ورود استاد به کلاس به نام وی، در یک نرم افزار ذخیره میگردد. در پایان کلاس با خروج استاد مجددا با شناسایی کارت ایشان، تمامی سیستمهای برقی در کلاس خاموش شده و امکان هدر رفت انرژی از بین میرود و در این حالت، زمان اتمام کلاس در سامانه ذخیره میشود و تابلو کلاس به حالت بی رنگ درمی­آید.

در حالت روشن بودن تابلوها، از هر زاویه ای امکان تشکیل کلاسهای درس کاملا مشخص بوده که میتواند نظم دهی بیشتری را برای حضور دانشجویان به ارمغان بیاورد. بعلاوه ثبت دقیق آغاز و خاتمه کلاس آموزشی، قطعا سبب منظم شدن برگزاری کلاسهای درسی میگردد.

لازم به ذکر است دکتر امیری پریان؛ عضو هیأت علمی گروه بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا و از مخترعین بنیاد نخبگان استان همدان می باشند که از تیرماه 1396 ریاست دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی را به عهده دارند.


تاریخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۱۵:۰۷ | دفعات بازدید: ۲۲۷۶ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر