دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی عنوان كرد: دانشگاه سيدجمال الدين اسدآبادي؛ موتور متحرک شهرستان اسدآبادبه گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر گودرزی افشار در نشست با خبرگزاری آریا و گروه خبری سپهر غرب عنوان کرد.

دکتر حمید گودرزی افشار؛ رییس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در نشست با خبرگزاری آریا و گروه خبری سپهر غرب این دانشگاه را موتور متحرک شهرستان اسدآباد خواندند.

دکتر گودرزی افشار اظهار داشت: در ماه های اخیر با پیگیری های صورت گرفته علاوه بر محوطه سازی و دیوار كشی دانشگاه، 300 میلیون تومان اعتبار صرف باشگاه ورزشی دختران دانشجو شده است و در تلاشیم رضایتمندی دانشجویان را برآورده سازیم.
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی یكی از مشكلات فعلی این دانشگاه را كمبود منابع مالی دانست و گفت: نگاه ویژه مسئولین به ویژه استاندارهمدان می تواند كمبود اعتبارات عمرانی این مركز دانشگاهی را مرتفع سازد.
وی گفت: علیرغم توافق های  صورت گرفته مبنی بر اختصاص 12هكتارزمین به سایت دانشگاه سیدجمال الدین اسدآباد تنها 8 هكتار آن محقق شده است.
گودرزی خاطرنشان كرد: هنوز سند هم برای دانشگاه صادر نشده و این موضوع باعث شده كه دانشگاه نتواند از بودجه های عمرانی و ساخت و سازها استفاده نماید.
وی در خصوص دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی گفت: امیدواریم مسئولین استانی و شهرستانی با نگاه بلندتری در جهت ارتقاء جایگاه مركزعلمی در شهرستان اقدام نموده و سند چشم انداز توسعه علمی شهرستان را نیز تدوین نمایند.
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی مسیر توسعه و شكوفایی شهرستان را در ارتقاء مراكز علمی  و دانشگاهی دانست و گفت: در شرایط فعلی علاوه بر توجه پیشرفت و توانمندی دانشگاه نگاه بلندمدت مسئولین را می طلبد زیرا این مهم باعث رونق اقتصادی شهرستان در زمینه های گوناگون می شود.
گودرزی در ادامه موقیعت جغرافیایی اسدآباد را به دلیل همجواری با مناطق غربی كشور مهم ارزیابی كرد و گفت: این شهرستان به دلیل نزدیكی مسافت نسبت به دیگر شهرستان های استان می تواند پایلوت علمی و دانشگاهی استان همدان باشد.
وی كمك خیرین را در جهت توسعه و شكوفایی فضای علمی جامعه مهم خواند و گفت: با توجه به نقش موثر دانشگاه‌ها در ارتقاء و پیشرفت کشور لازم است حضور خیرین و واقفین در عرصه توسعه دانشگاهی نیز فعال تر شود.
گودرزی از خیرین سخاوتمند و فرهنگ دوست اسدآباد تقاضا كرد در جهت رشد و بالندگی دیار سیدجمال الدین اسدآبادی از هیچ كوششی دریغ نكنند و در این راستا مراكز علمی شهرستان را در همه زمینه ها یاری نمایند.
وی در رابطه با خوابگاه دانشجویان این دانشگاه گفت: در جهت رفاه حال دانشجویان ساختمان خوابگاه ها در فاصله ای نزدیک به دانشگاه در نظر گرفته شده و سعی بر آن بوده که ساختمان ها حتی المقدور نوساز و دارای امکانات رفاهی خوبی باشند. لذا در بحث خوابگاه دانشجویان هیچ گونه كمبودی در این زمینه وجود ندارد و دانشجویان می توانند  بدون دغدغه از خوابگاه های این دانشگاه استفاده نمایند.
رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در خصوص كیفیت غذای این دانشگاه اظهار كرد: برای حفظ حرمت و سلامت دانشجویان تمام امكانات و مسائل بهداشتی را برای پخت غذای با كیفیت، توسط  عوامل سلف سرویس بكار خواهند بست.
گودرزی افشار به افتخار آفرینی دانشجویان دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در بیست و چهارمین آزمون المپیاد غیر متمرکز علمی دانشجویی منطقه 4 کشور اشاره كرد و گفت: با اعلام سازمان سنجش کشور، دانشجویان این دانشگاه موفق به افتخار آفرینی شده و در لیست منتخبین بیست و چهارمین آزمون المپیاد غیر متمرکز علمی دانشجویی منطقه 4 کشور قرار گرفتند.
وی تعداد دانشجویان دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی را بالغ بر1200 دانشجو اعلام كرد و گفت: این دانشگاه  تاکنون حدود 120 مقاله خارجی و 90 مقاله در همایش ها و نشریات داخلی منتشر نموده است.
گودرزی افشار در خصوص وضعیت دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران گفت: این مركز دانشگاهی در حال حاضر رتبه 20 پژوهشی  را  از آن خود كرده است.

- خبرگزاری آریا   کدخبر: 20190803094707284   کدخبرنگار: 132

- گروه خبری سپهر غرب   کدخبر : 10691


تاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ۱۵:۰۵ | دفعات بازدید: ۱۶۳۰ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر