دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

حضور دکتر غلامی؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادیدکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر یک روزه خود به شهرستان اسدآباد، ‌شنبه؛ چهارم آبان ماه ۹۸ میهمان دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی بود. این سفر به منظور بازدید از دانشگاه، افتتاح و بازدید چند پروژه‌ی عمرانی و شرکت در نشست هیأت رییسه دانشگاه انجام شد.

وزیر علوم بلافاصله پس از ورود به شهرستان اسدآباد با حاضر شدن بر سر مزار شهدای شهرستان اسدآباد و تجدید میثاق با آرمانهای امام و شهدا برنامه‌های خود را آغاز نمود.

در ادامه دستور کار؛ بازدید از ساختمان خوابگاهی دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان و افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام نور مرکز اسدآباد با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط وزیر علوم انجام پذیرفت.

در ادامه با ورود وزیر علوم و هیئت همراه به سایت اصلی دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی، پس از بازدید محل احداث زمین ورزشی چمن مصنوعی دانشگاه، سالن حوزه ریاست دانشگاه میزبان نشست های مسئولین شهرستان و اعضای هیأت رییسه دانشگاه با حضور وزیر علوم و مسئولین استانی و شهرستانی بود.

در این نشست ها علاوه بر وزیر علوم و اعضای هیأت رییسه دانشگاه، امام جمعه شهرستان اسدآباد، نماینده‌ی مردم شهرستان اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار همدان، رییس دانشگاه پیام نور استان همدان، رییس دانشگاه بوعلی سینا، رییس دانشگاه نهاوند، فرماندار شهرستان و برخی از روسای مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم شهرستان نیز حضور داشتند.

نشست مسئولین شهرستان، روسای مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت عتف شهرستان اسدآباد و روسای برخی دانشگاه های سطح استان با مقام عالی وزارت علوم دستور کار بعدی حضور دکتر غلامی در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی بود.

در ابتدای این جلسه، دکتر حمید گودرزی افشار، رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی ضمن بیان خیرمقدم و خوش‌آمدگویی به میهمانان، حضور مقام عالی وزارت علوم در دانشگاه را مایه مباهات و خیر و برکت دانستند.

در ادامه حجه‌الاسلام والمسلمین حسینی مجد، امام جمعه شهر اسدآباد نیز ضمن خوش آمد گویی به مقام عالی وزارت علوم به شهرستان اسدآباد و دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به افزایش همبستگی، همدلی و وحدت دولت و ملت اشاره کردند و از دکتر غلامی به جهت مساعدت در راستای توسعه دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی تقدیر کردند و توسعه مقاطع و رشته های این دانشگاه را با توجه به ظرفیت موجود خواستار شدند.

مهندس آزادبخت؛ معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان و مجید درویشی فرماندار شهرستان اسدآباد نیز هرکدام ضمن عرض خیر مقدم، تقاضای نگاه ویژه مقام عالی وزارت عتف به آموزش عالی در سطح استان و شهرستان را خواستار شدند.

 سپس دکتر رنجبرزاده؛ عضو هیأت رییسه و نماینده مردم شهرستان اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص بی حرکت ماندن و عدم بهره برداری ساختمان دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان اسدآباد گلایه کردند.

ایشان همچنین در خصوص مساعدت بودجه ای و رایزنی بین وزارت خانه ای با وزارت راه و شهرسازی برای دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در جهت تملک سایت اصلی و اخذ سند قطعی زمین های واگذار شده برای اخذ ردیف های بودجه ای عمرانی، نکاتی را به سمع وزیر علوم رساند.

در خاتمه‌ی جلسه، نوبت به دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید‌. ایشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام حزن انگیز ماه صفر، اشاره ای به پیام اربعین و پیاده روی بزرگ اربعین داشتند و راز ماندگاری و جهانی شدن این حماسه بزرگ را مردمی بودن آن دانستند.

ایشان همچنین عرضه داشتند توسعه آموزش عالی و وجود موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در شهرهای مختلف کشور به جهت دسترسی بسیار خوب است اما باید استانداردها در این خصوص رعایت شود هر موسسه ای قوانین تعریف شده آموزش عالی را رعایت کند و خدمات مناسب ارائه دهد تقویت می شود،

دکتر غلامی به لزوم نهایی شدن آمایش آموزش عالی در استان ها نیز اشاره کردند و تقسیم وظیفه، اشتراک امکانات و ماموریت گرا شدن دانشگاه ها را از راه های بهره وری دانشگاه ها خواندند به گونه ای که در این راستا توسعه رشته ای نیز میسور خواهد بود.

ایشان همچنین لزوم تقویت مراکز رشد را خواستار شدند و علت تدریجی شدن توسعه دانشکده ها و دانشگاه های فنی و حرفه ای را جابجایی از آموزش و پرورش به آموزش عالی دانستند و عرضه داشتند که اکنون مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

در پایان این نشست توسط رییس دانشگاه و مسئولین شهرستان٬ اثر هنری دست نوشته در قالب قاب عکس به رسم یادبود به دکتر منصور غلامی اهدا شد.

در ادامه برنامه حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ نشست اعضای هیأت رییسه با مقام عالی وزارت علوم در محل دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید. در این نشست موانع و مشکلات موجود توسط دکتر گودرزی افشار و سایر اعضا مطرح گردید و دکتر غلامی نیز ابراز امیدواری کردند مشکلات مربوط به توسعه مقاطع تحصیلی و رشته ها، تامین اعتبار مشکلات عمرانی و سند قطعی زمین دانشگاه در آینده ای نزدیک برطرف گردد.

برنامه‌های سفر وزیر محترم راس ساعت 14 در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی به پایان رسید.

مجموعه‌ی تصاویر برنامه های سطح شهرستان اسدآباد و دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در انتهای خبر می باشد.

 


تاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ ۱۴:۰۸ | دفعات بازدید: ۱۶۴۰ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر