دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

بیانیه جامعه دانشگاهی سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت سالروز بزرگداشت بیدارگر مشرق زمین؛ سید جمال الدین اسدآبادیجامعه دانشگاهی سید جمال الدین اسدآبادی به مناسبت در پیش بودن سالروز بزرگداشت بیدارگر مشرق زمین؛ سید جمال الدین اسدآبادی، بیانیه صادر نمود.

"حکومتها به عدل استوار و ملت به علم زنده می شود"

در متن این بیانیه آمده است:

سید جمال‌ الدین اسدآبادی، آن بیدارگر مشرق زمین، اندیشمند سیاسی و مبلغ اندیشه اتحاد اسلام بود. که از اولین نظریه پردازان وحدت اسلامی محسوب می‌شود. ایشان اولین متفکر مدرن و فعال اجتماعی بود که نسبت به بیماری‌های اجتماعی جوامع مسلمان و ضعف‌های موجود در آن هشدار داد؛ و در مقابل نفوذ و بروز تفکرات غربی، اسلام گرائی را تبلیغ نمود. تأثیر اندیشه های او بر کشورهای اسلامی همواره مورد توجه بوده است.

ما اعضای جامعه دانشگاهی سید جمال الدین اسدآبادی به یمن درخشش نام بلند سید جمال الدین اسدآبادی بر تارک نام این دانشگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این اسطوره بیداری و دعوت جامعه اسلامی به تفکر و تعقل در اندیشه های بلند این دانشمند بزرگ اسلام، امید داریم با توکل بر خداوند یکتا و استعانت از تعالیم دین مبین اسلام، در استکبار ستیزی و پیاده سازی اندیشه های این متفکر و سید جلیل القدر پیشرو باشیم.


تاریخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ۱۵:۱۲ | دفعات بازدید: ۱۶۳۱ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر