دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

آیین گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س)؛ بزرگداشت روز زن و مقام مادر در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شدآیین گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)؛ بزرگداشت روز زن و مقام مادر، روز شنبه مورخ 26 بهمن با حضور ریاست دانشگاه، اعضای هیئت رئیسه، بانوان عضو هیئت علمی و کارمند و همینطور جمعی از کارکنان دانشگاه به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای دکتر گودرزی افشار ریاست محترم دانشگاه، ضمن خوش آمدگویی به بانوان، سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه ی زهرا (س) و روز زن را تبریک گفتند و بیان داشتند: افتخار دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی این است که همکارانی همچون شما بانوان باسواد، اخلاق مدار، فعال و سختکوش در مجموعه دانشگاه در کسوت استادی و کارمندی فعالیت می­کنید. بانوان ایران نمونه بارزی از رهروان طریق تقوی و پاکدامنی هستند. کلمة مقدس مادر در دین مبین اسلام جایگاه ویژه­ای دارد، چنان چه زن به مقام عصمت رسید. عفت و پاکدامنی زنان ایران اسلامی ، مدیون آموزه ها و تعالیم مکتب انسان ساز اسلام، وحی الهی و سیره شخصیتی حضرت زهرا (س) می باشد. مقام زن در دین اسلام آنچنان مرتبه ارشمندی دارد که حتی سوره‌ای بنام وی در قرآن آورده شده است.کلید توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه در دست زنان است و زنان زیربنایی­ترین پایه­های اخلاقی را در یک جامعه رقم می­زند.

ایشان در ادامه افزودند: روزی که تکریم مقام زن است همزمان با روز ولادت بنیان­گذار کبیر انقلاب اسلامی(ره) شده است که فرزند به حق فاطمه اطهر بود. امروز نیز باید در راستای حفاظت از دستاوردهای مقدس امام(ره) گام برداریم. شرکت در انتخابات یکی از مهم­ترین دستاوردها و مولفه های اقتدار انقلاب در عرصه داخلی و خارجی است. ایشان بر نقش و جایگاه اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه در تشویق همگان برای شرکت در انتخابات تأکید کردند و شرکت در انتخابات را حق و وظیفة همگان دانستند. شرکت حداکثری و پرشور را به عنوان ضامن تقویت، ثبات و امنیت کشور معرفی نمودند.

در انتها نیز از بانوان هیئت علمی و کارمند دانشگاه،با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل تقدیر و تشکر به عمل آمد.


تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۱۶:۱۱ | دفعات بازدید: ۷۹۰ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر