دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی برگزار شدروز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه، با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در محل دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی صورت پذیرفت.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد؛ امام جمعه محترم شهرستان اسدآباد ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و میهمانان، آغاز ولایت و زعامت امام زمان (عج) را تبریک گفتند. ایشان ضمن تقدیر از زحمات دکتر گودرزی افشار در زمان تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه، عرضه داشتند انتظاری که از تاثیر گذاری دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در بعد علمی و تربیتی می رود این است که قوتی داشته باشد که مانند نگینی در غرب کشور بدرخشد و نام سید جمال الدین اسدآبادی را جهانی کند، که این موضوع خود یک جهاد همه جانبه از همه مسئولین و اعضای جامعه دانشگاهی، بالاخص اعضای هیأت علمی را می طلبد. حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد روحیه تعامل همراه با مدیریت قوی و مقتدرانه را از دکتر مرادی مخلص خواستار شدند و لزوم تقویت روحیه فرهنگی دانشجویان را متذکر شدند، توسعه خدمات فرهنگی، رفاهی و دانشجویی به گونه ای که دانشجو را مشتاق ماندگاری و ادامه تحصیل در شهرستان و دانشگاه کند بخش دیگری از مطالبات امام جمعه شهرستان از رییس جدید دانشگاه بود.

در ادامه دلنوشته دکتر مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه توسط مجری قرائت شد که نشان از تاثیر گزاری شعار کاری ایشان داشت؛ (-1 مهر ورزی 2-اخلاق حرفه ای و 3- تلاش انقلابی)

سپس پروفسور یعقوب محمدی فر؛ رییس محترم دانشگاه بوعلی سینا ضمن اعلام سلام و شادباش مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میهمانان و روسای قدیم و جدید دانشگاه در خصوص مسئولیت و اهمیت آن در خدمت گذاری به نامه حضرت علی (ع) در نهج البلاغه در این خصوص اشاره کردند و مدیریت مرکز علمی و دانشگاهی را بسیار ظریف و مشکل خواندند چرا که مدیریت افراد نخبه و صاحب نظر کار ظریفی است که باید همه جنبه های مختلف در آن دیده شود.

ایشان در خصوص مسئولیت پذیری دانشگاه در جامعه سیر مسئولیت های دانشگاه را در دوران مختلف عنوان کردند که اینک با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری ماموریت گرا بودن دانشگاه ها مورد تاکید است که تاثیرگزاری دانشگاه در جامعه پیرامون به ترتیب شهر، منطقه وکشور به منصه ظهور بنشیند. پروفسور محمدی فر نقش روحانیت در توسعه و رسیدن به اهداف والای آموزش عالی ر اپر خطیر خواندند و در خصوص مشکلات آموزش عالی هم نکاتی را عرضه داشتند. ایشان گفتند اگر دانشگاه در مسیر توسعه کشور قرار بگیرد و حذف قوانین دست و پاگیر اساتید و جامعه علمی را پشتیبانی کند مسئولیت پذیری دانشگاه و دانشمندان در جامعه بسیار سهل خواهد شد که عنایات خود را در همه جنبه ها بدنبال دارد.

در ادامه حاج کیومرث سرمدی؛ نماینده محترم مردم شریف شهرستان اسدآباد گفتند خدمت و حرکت در راستای رضایت مندی مردم که رضایت خدا را بدنبال دارد از توصیه های اکید امامان و انبیا بوده است و ما باید آن را سرلوحه اعمال خودمان قرار دهیم. اینکه به سمت پویایی و آبادانی کشور اسلامی ایران برویم و ارائه خدمات در شان مردم عزیزمان باشد تلاشهای جهادی را طلب می کند.

ایشان در خصوص آسیب هایی که قبلا در شهرستان اسدآباد بوده نکاتی را عرضه داشتند و اذعان داشتند اکنون شاهد حرکتی نو در شهرستان اسدآباد خواهیم بود که در راستای توسعه شهرستان بدور از هرگونه خط کشی سیاسی مدیران لایق و صاحب نظر در عرصه های مختلف به مردم شریف اسدآباد خدمت خواهند کرد.

حاج کیومرث سرمدی عرضه داشتند تمامی مدیراتی که نگاهشان به مردم است و در راستای منویات مقام معظم رهبری در جهت تحقق اهداف والای نظام جمهوری اسلامی ایران قدم بر می دارند مورد حمایت هستند و اینک دیگر فرصت خطا نیست چرا که فرصتی برای تکرار وجود ندارد. ایشان گفتند دانشگاه باید در همه جهات تاثیر گذار باشد و انتظار هست که با فصل جدیدی که در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی آغاز می شود با همکاری همه اعضای هیأت علمی، دانشگاه به یک قطب علمی تبدیل شود که به نخبگان و تحصیل کردگان بومی توجه جدی داشته باشد. همچنین در پایان از زحمات دکتر گودرزی افشار در طول دوران تصدی ریاست دانشگاه تقدیر کردند.

در ادامه دکتر گودرزی افشار؛ رییس سابق دانشگاه به ارائه گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمان تصدی ریاست دانشگاه پرداختند که در این راستا  به سعی در جذب حداکثری دانشجو، پرداخت مطالبات آموزشی، عمرانی و هزینه ای، بهره گیری از ظرفیت های شهرستان جهت تجهیز سراهای دانشجویی، رشد چشمگیر بودجه دانشگاه، تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی، فاز اول محوطه سازی، تاسیس زمین چمن مصنوعی و توفیق های دانشگاه در آموزش مجازی و پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا  اشاره کردند و در پایان برای دکتر مرادی مخلص آرزوی توفیق داشتند.

سپس مهندس مجید درویشی؛ فرماندار محترم شهرستان اسدآباد در خصوص سند چشم انداز سه ساله استان و برشی از آن که برای شهرستان مد نظر می باشد و یک راهبرد توسعه آفرین در آن مشخص شده است نکاتی را ارائه فرمودند و از مدیران دستگاه های اجرایی همت در جهت اجرای آن در راستای توسعه شهرستان را خواستار شدند. ایشان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص خدمت به جامعه در شرایط کنونی اقتصادی و بهداشتی موجود بر مدیریت خالصانه و راهگشا تاکید کردند. مهندس درویشی ضمن تقدیر از دکتر گودرزی افشار به نقل از دکتر غلامی؛ مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دکتر مرادی مخلص را یکی از روسای دانشگاه شاخص کشوری خواندند و این موضوع را برای شهرستان اسدآباد یک فرصت قلمداد کردند.

در ادامه دکتر حسین مرادی مخلص؛ رییس محترم دانشگاه ضمن یاد کردن از شهدا و عضو فقید هیأت علمی دانشگاه؛ دکتر فیضی سخا، از روسای قبلی دانشگاه تقدیر کردند و با نام بردن از تک تک این عزیزان خدمات آن ها را هم بیان کردند. ایشان با وزین خواندن نام نامی سید جمال الدین اسدآبادی توفیقات اکنون دانشگاه را مرهون عنایات و نام آن سید جلیل القدر دانستند.

ایشان تقویت دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی با توجه به ظرفیتهای والای آن را از مسئولین کشوری، استانی و شهرستان خواستار شدند و به توجه و اهمیت مردم بصیر شهرستان اسدآباد به علم و دانشگاه اشاره کردند.

دکتر مرادی مخلص ضمن تشکر از عقلا، نخبگان و مسئولین ارشد شهرستان در تکلیف پذیرش مسئولیت دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی خطاب به مسئولین بیان داشتند با توجه به لزوم عمل به رسالت اصلی دانشگاه، این دانشگاه آماده نقش پذیری در راستای توسعه شهرستان است و عرضه داشتند از دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی کارهای بزرگ بخواهید که بتوانیم در همکاری های متقایل نقش بسزایی در توسعه پایدار شهرستان داشته باشیم.

ایشان در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و هفت توصیه ایشان پرداختند و این نکته را متذکر شدند که دغدغه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی، مبحث علم و دانشگاه است چرا که اولین توصیه ایشان به جامعه دانشگاهی است و ما باید کاری کنیم که در فصل جدیدی در حوزه های علمی و پژوهشی قدم برداریم که به سمت دانشگاه جامع محور برویم و در منطقه مانند برخی شاخصه ها در شاخصه علمی هم اول باشیم.

در پایان ضمن قرائت پیام تشکر مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از خدمات دکتر گودرزی افشار در زمان تصدی ریاست دانشگاه، ابلاغ دکتر حسین مرادی مخلص به عنوان رییس جدید دانشگاه نیز قرائت گردید و آیین تکریم و معارفه توسط مسئولین استانی و شهرستانی صورت پذیرفت.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ ۱۷:۰۸ | دفعات بازدید: ۴۴۵ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر