دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی

آئین رونمایی از کتاب های دوران دفاع مقدس شهرستان اسدآباد در دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادیآئین رونمایی از کتاب های دوران دفاع مقدس شهرستان اسدآیاد با حضور مقامات شهرستان، روسای ادارات، خانواده محترم شهدا، جانبازان، ایثارگران، نویسندگان فعال در حوزۀ دفاع مقدس و فعالان حوزۀ مجازی در زمینۀ ترویج دستاوردهای دفاع مقدس در دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای دکتر مهدنژاد مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به مهمانان جلسه به خصوص سرکار خانم امیدی معاون فرماندار، حاج آقا رستمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، جناب سرهنگ یاری رئیس نیروی انتظامی، خانواده محترم شهدا، نویسندگان دفاع مقدس و فعالان فضای مجازی در حوزۀ معرفی و ترویج دستاوردهای دوران دفاع مقدس خیرمقدم عرض کرد.

ایشان هفته دفاع مقدس را به رهبر فرزانه انقلاب، خانواده معظم و معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم شهید پرور کشور عزیزمان به خصوص مردم ولایتمدار شهرستان اسدآباد تبریک عرض نمود و تقارن این هفته با ماه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را الگوپذیری از سیره آن امام همام و نهضت سرخ حسینی دانست.

ایشان یادآور شدند هفته دفاع مقدس یادآور پایداری، استقامت، رادمردی و رشادت‌های شهیدان، جانبازان و ایثاگران و نماد اتحاد و همدلی همه ملت بزرگ و عظیم ایران اسلامی برای مقابله با ابرقدرت‌ها و شیاطین بزرگ است و این واقعه مهم تا همیشه تاریخ به عنوان حماسه‌ای ماندگار ثبت خواهد ماند و بر تارک ایران اسلامی خواهد درخشید.

سپس به نتایج دفاع مقدس  در  عظمت بخشی به ایران اشاره کرد که موجب شده ایران عزیز امروزه به الگویی تمام عیار برای آزادی خواهان منطقه و جهان تبدیل گردد. در ادامه افزود امروزه قدرت و اقتدار ایران اسلامی درمنطقه و جهان به نقطه‌ای رسیده است که سیاست گذاران، برنامه ریزان و استراتژیست‌های بزرگ، جمهوری اسلامی ایران را مهمترین بازیگر بین المللی قلمداد می‌کنند و بر این باورند که هیچ منازعه و مناقشه‌ای در منطقه بدون حضور ایران حل نخواهد شد.

سپس آقای گودرزی به نمایندگی از خانواده های معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت. پس از آن، حجت الاسلام رستمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، هفتۀ دفاع مقدس را الگوی خوبی برای نسل جوان امروز معرفی نمود و سرافرازی و جایگاه بین المللی ایران را  مدیون دلاورمردی ها و ایثار و فداکاری رزمندگان دفاع مقدس دانست. بعد از آن، سرکار خانم امیدی معاون فرماندار ضمن تشکر از دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی برای اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس به بیان خاطراتی از نقش زنان در دفاع مقدس پرداخت. ایشان افزود نقش موثر زنان در هشت سال دفاع مقدس، امری انکارناپذیر و سرشار از ایثاری آگاهانه است. بانوانی که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به یاری رزمندگان سلحشور شتافتند و با ایثار و فداکاری وصف ناپذیری روحیه آنان را تقویت کردند و برگ های زرینی بر تاریخ رشادت های این مرز و بوم افزودند.

در پایان از کتاب های گردآوری شده در زمینه دفاع مقدس رونمایی شد و از نویسندگان و فعالان در این زمینه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ۱۴:۰۷ | دفعات بازدید: ۲۲۳ بازدید

برچسب ها: -نظراتثبت نظر